Klubmestre 2011

 

KLUBMESTERSKABER 2011

 

Her er alle vindere af 2011 klubmesterskaberne:

 

 

 

Årets Hermelin

 

Guld 1,0 Hvid Rødøjet 96 p - Christian Kristensen, Aså

 

Sølv 1,0 Zobel Blå 95,5 p - Jørgen Knudsen, Tilst

 

Bronze 0,1 Hvid Rødøjet 95,5 p - Jens Jensen, Frederikshavn

 

 

Årets Dværg Vædder

 

Guld 1,0 Madagascar 95,5 p - Leon Hansen, Rudkøbing

 

Sølv 0,1 Hvid Rødøjet 95,5 p - Brian Mortensen, Jelling

 

Bronze 0,1 Vildtgrå 95,5 p - Steen Løvgreen, Rønne

 

 

Årets Dværghare

 

Guld 1,0 Vildtgrå 95 p - Erik Rasmussen, Dianalund

 

 

Årtes Løvehoved

 

Guld 1,0 Sort 95 p - Rebecca Ærengren, Sæby

 

 

Vandrepokaler

 

Bedste Enkelt Dyr 1,0 Hermelin Hvid Rødøjet 96 p - Christian Kristensen, Aså

 

Bedste Stamme 1,2 Hermelin Hvid Rødøjet 285 p - Christian Kristensen, Aså

 

Bedste 2,4 2,4 Hermelin hvid Rødøjet 568 p - Mogens Hollensen, Brønderslev

 

Bedste Ungdomsmedlemsresultat 1,0 Hermelin Hvid Rødøjet 95 p - Thor Bonde Andersen, Lyngby

 

Bedste Svenske deltager - Ikke uddelt

 

 

 

ØST-VEST MESTERSKABSPOKALER

 

 

Farve Mester

 

Hermelin Vildtgrå 1,1 189,5 p - Jytte Kristensen, Aså

 

Hermelin Lutino 1,1 189 p - Jytte Knudsen, Hjørring

 

Hermelin Ræverød 0,1 94 p - Jan Nielsen, Tølløse

 

Hermelin Chinchilla 0,1 94 p - Gerner Rasmussen, Årup

 

Hermelin Sort 0,1 95 p - Winnie Bøgh, Greve

 

Hermelin Blå 1,1 189,5 p - Poul Vang, Højby Sj

 

Hermelin Hvid Rødøjet 1,0 96 p - Christian Kristensen, Aså

 

Hermelin Hvid Blåøjet 1,1 189,5 p - Hanna Rasmussen, Årup

 

Hermelin Japaner 1,1 189 p - Gerner Rasmussen Årup

 

Hermelin White Zobel 0,1 95 p - BrunKarl Sørensen, Thisted

 

Hermelin White Zobel Blå - Ikke uddelt

 

Hermelin Zobel Brun 1,0 94 p - Poul E Karlsen, Åkirkeby

 

Hermelin Siameser 0,1 94 p - Erik Rasmussen, Dianalund

 

Hermelin Madagascar 1,0 94,5 p - Bent Ernstsen, Ryomgård

 

Hermelin Perle Egern - Ikke uddelt

 

Hermelin Russer Sort 0,1 94,5 p - Jørgen Knudsen, Tilst

 

Hermelin Afvigende Hårstruktur - Ikke uddelt

 

 

 

Dværg Vædder Vildtgrå 0,1 95,5 p - Steen Løvgreen, Rønne

 

Dværg Vædder Chinchilla 0,1 94 p - Poul Erik Lauridsen, Tim

 

Dværg Vædder Sort 0,1 95 p - Dorthe Jensen, Jelling

 

Dværg vædder Blå 0,1 94 p - Linda Skærlund, Roskilde

 

Dværg Vædder Hvid Rødøjet 1,1 190 p - Brian Mortensen, Jelling

 

Dværg Vædder Madagascar 1,0 95,5 p - Leon Hansen, Rudkøbing

 

Dværg Vædder Isabella 1,0 94,5 p - Jørgen Larsen, Horsens

 

Dværg Vædder Siameser - Ikke uddelt

 

Dværg Vædder Kappetegnet 0,1 95 p - Charlotte Kjøller, Rønne

 

Dværg VædderJapaner 1,0 94,5 p - Eva Piihl, Bjert

 

Dværg VædderZobel 1,1 189,5 p - Lise Hansen, Rudkøbing

 

 

Pokaler til avlere øst for Storebælt

 

Bedste Veteran 1,0 Zobel Dværg Vædder 94,5 p - Britt Fossberg Køge

 

Hermelin Zobel Blå 1,1 188,5 p - Poul E Karlsen Åkirkeby

 

 

Pokaler til avlere vest for Storebælt

 

Bedste Veteran - Ikke uddelt

 

Hermelin Zobel Blå 1,0 95,5 p - Jørgen Knudsen, Tilst

 

 

 

 

Copyright @ All Rights Reserved